O Španělsku

Marbella

Nachází se západně od pobřeží Costa del Sol, mezi Malagou a Esteponou s výhledem na jih ke Středozemnímu moři, za ním se nachází pohoří Seirra Blanca, jehož nejvyšší vrchol je ve výšce 1200 m.
Je jedním z nejznámějších přímořských letovisek a má pověst jedné z nejkrásnějších prázdninových destinací v jižní Evropě. Marbella, objevená světovou tryskovou soupravou v 60. letech 20. století, představuje luxus a špičkové zážitky.
Marbella má 29 kilometrů pláží a vynikající klima. Za slunečných dnů jsou proto ty pláže docela plné a kdo si to může dovolit, bydlí v luxusním domě s výhledem na moře. V průběhu let se Marbella stala módním městem se svými rezidenčními oblastmi jako Siera Blanca, Nueva Andalucia, Nagueles, Golden Mile, Cascada de Camojan, Bahia de Marbella, New Golden Mile. Zde byla pozornost věnována nádherě nové architektury s preferencí blízkou krásným golfovým hřištím.

 

Marbella – Nová Andalusie

Oblast Nueva Andalucia se soustředí kolem býčí arény a táhne se směrem k přístavu a až do golfového údolí, nakonec stoupá do pozadí pohoří Sierra de Ronda.

Nueva Andalucia byla vyvinuta katalánským developerem José Banusem, který přišel do Marbelly v roce 1962, aby přeměnil tento krásný kus krajiny na rezidenční oblast. Práce byly zahájeny z přístavu Puerto Banus v roce 1965. Od roku 1968 byl slavnostně otevřen přístav, korunovační klenot celé oblasti Nueva Andalucia se rozrostla v krásnou rezidenční čtvrť blízkou módě.
O rozvoj této oblasti se zasloužil architekt Noldi Schrek, projektant bájného Beverly Hills. Mix velkých vil a exkluzivních komplexů s luxusními apartmány, během jízdy nebo procházky Nueva Andalucia si všimnete, jak krásné a prostorné bylo vše zařízeno.

Za zábavou a zábavou by obyvatel Nueva Andalucia neměl jezdit daleko. Široká škála kvalitních restaurací a vynikajících barů do pozdních nočních hodin dokáže přitáhnout náročné davy, a pokud to všechno nestačí, můžete zamířit do přístavu Puerto Banus. Obchody, supermarkety, kadeřnictví, tělocvičny, kasina, obchody se suvenýry; co si jen vzpomenete, Nueva Andalucia to má. Stejně jako krásný sobotní ranní trh, který začíná v Centro Plaza a zasahuje do samotného Puerto Banus.

Nueva Andalucia je snadno dostupná přes A7 nebo AP7 Exit Puerto Banus

Nueva Andalucia je rezidenční oblast s ideální polohou v docházkové vzdálenosti od známého Puerto Banus a do 10 minut jízdy od Marbelly a San Pedro de Alcantara na pobřeží Costa del Sol v Andalusii.
Tato oblast je ideální pro ty, kteří chtějí mít základnu v blízkosti pláží, nočního života a vybavení arény, a je také vynikající základnou k prozkoumání celého pobřeží Costa del Sol.
Nueva Andalucia je spíše vilová čtvrť než město, ale má veškeré vybavení a vybavenost města, bez velkého shonu, dopravy a hluku.

 

Západní Malaga – Benalmádena

Benalmadena je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na pobřeží Costa del Sol. obec je rozdělena do čtyř oblastí:
Benalmadena Costa,Benalmadena Pueblo,Torremuelle,Arroyo de la Miel.

Středisko nabízí divokou škálu aktivit vhodných pro každého rekreanta. Rekreační středisko s kilometry širokými plážemi a podobnými rezidenčními komplexy, které dokonale zapadají do Fuengiroly a Torremolinos. Kontrast mezi starou vesnicí v horách s úzkými křivolakými uličkami a květinami vyzdobenými domy a přímořským prázdninovým letoviskem, které má obrovský přístav, nemůže být větší.

Benalmadena je známá svým krásným přístavem, 10 km dlouhým útulným bulvárem a především jako přímořské letovisko, místo, kde si můžete v létě užít pláž a samozřejmě ... slunce!

Playa de Arroyo Hondo se skládá ze dvou částí. Jedna část, nazývaná také Playa Bonita, je dvojitá zátoka chráněná vlnolamy tvořenými skalami. Voda potoka Arroyo Hondo teče přímo do moře, takže si můžete vybrat mezi koupáním ve sladké nebo slané vodě. Pláž v druhé části s tmavým štěrkovitým pískem je obklopena hustou vegetací. Ideální místo pro odpočinek a načerpání nových sil.
Playa de Bil Bil je turistická atrakce Benalmádeny, která se nachází na úpatí hradu Bil-Bil, podle kterého dostala své jméno. Na pláži leží četné restaurace, chiringuitos (plážové bary) a kluby, jako je pláž Maracas.
Playa de Arroyo de la Miel. Tato pláž s modrou vlajkou byla oceněna, protože splňuje přísné mezinárodní požadavky na hygienu, kvalitu vody a dostupné zázemí. Tato perfektní lokalita je snadno dostupná z centra Benalmádeny. Malý potůček uprostřed pláže tekoucí přímo do moře je ideálním místem pro děti na hraní v mělké a bezpečné vodě.

Playa de Carvajal – Playa de Fuenta de la Salud – Playa de la Perla – Playa de la Morera - Playa de la Viborilla - Playa de las Yucas a mnoho dalších.
Nudistické pláže najdete za hotelem Torrequebrada v zátoce Las Yucas a Las Viborillas, známé jako Benalnatura.

 

Východní Marbella– Elviria

Východně od Marbelly, mezi Las Chapas a Marbella Center, leží populární Elviria se sousedními místy El Rosario a Los Monteros. Elviria je léta oblíbenou prázdninovou destinací, kde sídlí pětihvězdičkové hotely Don Carlos Resort & Spa, Estrella del Mar a slavný klub Nikki Beach. V bezprostřední blízkosti se nachází na pobřeží a má krásné prestižní rezidenční čtvrti, z nichž většina nabízí jedinečný výhled na Středozemní moře. Je to ideální místo pro rodiny a mnozí si ho vybrali jako svého sekundárního domova.

Na vyvýšeném místě, kolem Santa Maria Golf & Country clubu, se nachází známá rezidenční čtvrť La Mairena; krásné, Unesco prohlášené biosférické prostředí a jeden z nejkrásnějších výhledů na Středozemní moře. odtud můžete obdivovat jak Sierru Nevadu, tak Afriku. V tomto nedotčeném přírodním prostředí se doporučuje pěší turistika.
Podél silnice mezi Fuengirolou a Marbellou jsou slunečné písečné pláže a Elviria není výjimkou. Na pláži je několik možností vodních sportů a k dispozici jsou vynikající možnosti stravování (Chirinquitos), Playa del, Real de Zaragoza, Playa de la Chapas
Playa del Rio Sequillo, Playa del Alicante.

Nedaleko Elviria se nachází Santa Maria Golf & Country Club. Toto 18jamkové golfové hřiště má vynikající mezinárodní pověst.

Španělsko miluje trhy pro prodej čerstvých produktů, ale také pouliční trhy. Obvykle se tyto trhy konají ráno až do španělského oběda. Každou první sobotu v měsíci pořádá sdružení „Guadalhorce Ecologico“ v Elvirii trh s nabídkou ekologicky pěstovaných produktů z Marbelly a okolí.

Elviria se nachází na pobřeží, 10 km východně od Marbelly a 45 minut po A7 od mezinárodního letiště v Malaze.

Elviria je poměrně malá komunita, ale je zde mnoho restaurací a barů. Nejen tapas bary, kavárny 'menu del dia', pizzerie a čínské restaurace, ale také některé prvotřídní restaurace jako La Scala,Nikki Beach Marbella Restaurants & Beach club,Simbad Beach-restaurace a Coctail Bar.

 

Východní Marbella

Východně od Marbelly v Las Chapas je stylové, ale skromné malebné přístavní městečko "Puerto Cabopino" Cabopino, obklopené krásnými kopci a horami pokrytými borovicemi, je turisty často přehlíženo. Stejně jako ostatní přístavy má dobrý výběr barů a restaurací.

Za letních večerů si můžete vychutnat tradiční flamenco, zatímco slunce zapadá na náměstích přímo nad přístavem Cabopino. Na obou stranách přístavu jsou fantastické pláže, které nejsou nikdy přeplněné a kde se nachází několik dobrých plážových barů.

Na západní straně Cabopina se nachází přírodní rezervace Playa de la Dunas. Toto je jediná část, kde jsou přírodní písečné duny. Duny Artola nadále svědčí o tom, jak tato část pobřeží Marbelly bývala. Upravené dřevěné chodníky s balustrádami umožňují krásné procházky mezi touto přírodní krásou, aniž by došlo k poškození přírody.

Torre de los Ladrones je součástí vojenské a obranné architektury, která byla prohlášena za jedinou kulturní památku.

Sierra Blanca má řadu krásných turistických tras a velkolepý vodopád Camoján.

 

Západní Malaga – La Cala de Mijas

La Cala de Mijas, provincie Malaga, Andalusie, jižní Španělsko, která se nachází uprostřed mezi Malagou a Marbellou, ve vzdálenosti 35 km od každé z nich, se skládá ze tří podoblastí:La Cala,Mijas Pueblo,Mijas Costa.

La Cala se svou 1,6 km dlouhou pláží s tmavým pískem a tu a tam občas kameny je opakovaným vítězem modrého uznání (mezinárodní značka kvality pro udržitelný cestovní ruch a rekreaci).
Playa de Roccoso je malá klidná pláž poblíž útesu na hranicích La Cala a Calahonda. Playa de Calahonda je 4,5 km dlouhá pláž se zlatým pískem mezi přístavem Cabopino a pláží El Bombo.
Playa de Calahonda má také modrou vlajku. Více ve vnitrozemí, krásná oblast La Cala Hotel Resort a La Cala Golf & Country Resort mezi Středozemním mořem a přírodní rezervací Mijas o rozloze přibližně 2000 hektarů. Golfový klub má tři golfová hřiště: Campo Europa, Campo Asia, Campo America.
Díky fenomenálnímu výhledu na Mijas Pueblo a přírodní rezervaci bylo mezi golfovým areálem postaveno několik obytných komplexů. Při západu slunce zlatá záře pokrývá pohoří Sierra de Mijas.
Michas Pueblo, posazený na svahu pohoří Sierra de Mijas, v nadmořské výšce 430 m, je jednou z bílých vesnic v Andalusii. Atmosférická a autentická horská vesnice s úzkými křivolakými uličkami, bílými domy a řadou historických budov má obchody s místními produkty, několik restaurací a hotelů a krásný výhled na okolní přírodu a Středozemní moře.
 Mijas Pueblo je tím pravým místem pro pěší turistiku po horách Sierra de Mijas.
Mijas Costa se svým 12 km širokým pobřežím na pobřeží Costa del Sol se nachází mezi Fuengirolou a Marbellou.
Obec Las Lagunas je relativně nová a buduje se postupně v letech 1975 až 2005.
Na Mijas Costa jsou golfová hřiště, bary a restaurace.

Mijas Pueblo, jedna z bílých vesnic Andalusie, je známá svým burro-taxi, kočím oslíků a zvířaty oblečenými do světlé látky, která vás vezme na projížďku úzkými uličkami této poměrně turistické, ale zajímavé destinace. I přes vysokou turistickou návštěvnost si člověk udělá dojem, jak asi vypadal život před desítkami let. Obchody se suvenýry nabízejí pletené košíky, keramiku, řemeslná mýdla a kožené doplňky.

Při římské okupaci bylo město známé jako „Tamisa“. Římané udržovali s tímto městem, které bylo na „Va APia“, silnici spojující Malagu s Cádizem, mizivý obchod. Později v historii Maurové přejmenovali Tamisu na Mixa a křesťané ji nakonec nazvali ‚Mijas‘.
Mijas Pueblo je překrásnou kombinací španělské vesnice s arabskými vlivy a současnými okouzlujícími úpravami s malebnými dvory, zahradami, restauracemi....Bílé domy jsou v živém kontrastu se zelení přírody, která je obklopuje.

Malé městečko La Cala de Mijas je správním centrem Mijas Costa. Kdysi rybářská vesnice La Cala se rozrostla v oblíbenou prázdninovou destinaci s přibližně 4000 obyvateli, školami, lékařskými středisky, řadou obchodů a restaurací a nejlepšími plážemi na pobřeží Costa del Sol. Pro mnohé je to cíl pro relaxační dovolenou na pláži.

Je zde 15 pláží, z nichž 3 mají status modré vlajky. 12km pobřeží je rozděleno na větší a menší pláže. Některé z malých pláží jsou nejklidnější na Costa del SOl. Pro pěší, aby se na pláž snadno dostali, byly vytvořeny mosty a tunely.
Obrovské úsilí Mijas o údržbu pláží je v současnosti odměněno; mezinárodní modrá vlajka je známkou vysoké hodnoty hygieny písku a vody.
Pláž La Cala je 35 m široká a 2 km dlouhá a přístupná pro tělesně postižené. Jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu, lze provozovat vodní sporty a chiringuitos (plážové bary) poskytují občerstvení a nápoje.
Vzhledem k dostatku veřejných toalet a sprch a plavčíků v letním období je tato oblast ideální pro rodiny s dětmi nebo pro aktivnější turisty.
Další pláž v Mijas je playa de Calahonda. Úzký pás 25 m, ale se svými 4,5 km šířkou je nejdelší ve městech. Stala se oceněním modré vlajky za hygienu. Samozřejmostí jsou zde také lehátka a slunečníky. Tato pláž je také přístupná z výjezdu 200 z A7, Calahonda.

 

Západní Malaga – Fuengirola

Fuengirola je přímořské letovisko na de Sol v jižním Španělsku, 29 km západně od Malagy se sousedy Mijas, Torremolinos, Benalmadena a Marbella. Město má výhodnou polohu pro hlavní atrakce v této oblasti. Fuengirola je směsí všech evropských národností a je ideální pro rodiny. Je také velmi oblíbený u Španělů, z nichž mnozí zde mají letní sídlo. Má řadu historických památek a otevřených parků.

Moderní Fuengirola
Kolem roku 1960 se Fuengirola stala předním turistickým centrem s přidruženými zařízeními pro stravování, spaní a odpočinek. Město má široké pláže podél promenády z východu na západ, která zahrnuje menší přilehlé město. Město má městský charakter, se spoustou výškových budov, také blízko pobřeží, ale v srdci města je stále mnoho úzkých uliček, které jsou značně vybavené obchody a širokou škálou gurmánských restaurací s tradiční andaluskou kuchyní. nádobí.
Hlavní památky

Feria náměstí se nachází v centru města. Dvakrát týdně se zde koná trh, v říjnu velká pouť s párty stany a na jaře Feria de Los Pueblos (country festival).
Týdenní trh, jako ve většině měst, zajišťuje příjemné aktivity. Tržní stánky s oblečením, taškami, botami a dalšími pěknými suvenýry, ale také čerstvým ovocem a dalšími lahůdkami, které jsou krásně vystavené a kde si zákazníci mohou dohodnout cenu. Zkrátka příjemné dopoledne mezi 9. a 14. hodinou.
Tam, kde se trh koná v úterý, je týdenní bleší trh v sobotu. Zde jsou všelijaké stánky s různým použitým oblečením až po nábytek.

8 km dlouhá plážová promenáda na volně přístupné hedvábné písečné pláži vede nepřetržitě ze severu na jih Fuengiroly.

Fuengirola má ne méně než 8 krásných pláží, všechny s certifikátem „modrá vlajka“, což je mezinárodní ekoznačka, která se každoročně uděluje přístavům a plážím, které jsou bezpečné a čisté.
Playa el Ejido, nazývaná také Playa del Castillo, je nejjižnější úsek pláže. Je pojmenován po Castillo de Sohail, hradu, který se nachází na přilehlém kopci, aby v minulosti bránil město.
Playa Santa Amalia je v případě déletrvajících srážek oddělena od Playa del Castillo řekou Rio de Fuengirola. Proto byl postaven visutý most, který obě pláže propojil.
Playa San Francisco vedle Playa Santa Amalia je dobře udržovaná pláž s mnoha zařízeními.
El Puerto de Fuengirola, další pláž, se nachází v přístavu Fuengirola: místo plné lodí, obchodů, vodních sportů a mnoha restaurací a barů. Z tohoto místa je organizováno mnoho aktivit a výletů.
Los Boliches je jednou z nejoblíbenějších pláží ve Fuengirole. Nabízí vše, co si můžete přát pro den u moře: plážová lehátka, slunečníky, dětská hřiště a restaurace. pláž je dlouhá 1300 metrů, takže místo se vždy najde.
Playa las Gaviotas je 2 km dlouhá a 60 metrů široká. Přestože je tato pláž 5 km od centra, v létě je zde docela rušno8 Jsou zde plážové bary a možnost zapůjčení plážového lůžka.
Playa de Torreblanca je snadno dostupná vlakem z Fuengiroly nebo Malagy. Stačí vystoupit na zastávce Torreblanca. Odtud je to na pláž 400 metrů z kopce. Na tomto pískovém pásu o délce 1 km se nachází hřiště, na kterém se děti mohou zabavit.
Playa Carvajal je nejvzdálenější od centra Fuengiroly , ale je snadno dostupná vlakem. Je to poměrně klidná pláž, kde si můžete užít dovolenou. Pro děti je na moři vodní park "Costa Water Park", kde se mohou bavit celý den.

Fuengirola je oblíbená zejména mezi turisty, kteří v této oblasti rádi nacházejí širokou škálu zábavy a restaurací. Tradiční andaluské tapas a místní restaurace s mořskými plody činí z Fuengiroly oblíbenou volbu pro stolování venku. Fuengirola je jedním z nejživějších míst pro noční život na pobřeží Costa del Sol. Podél bulváru „Paseo Maritimo“ je více než 300 restaurací, barů, hospod, klubů a lounge barů např: Artey Cocina, Palangregos, El Paso, La Oliva Taberna, Casa Colon.
 
Plaza de la Constitución je nejznámější náměstí ve Fuengirole s velmi útulnými restauracemi a kavárnami. Když slunce zapadne, vytvoří se díky intimnímu osvětlení a živé hudbě okouzlující atmosféra. Určitě jste tam byli na romantický večer. V centru náměstí je krásný starý kostel Parroquia de Nuestra Señoradel Rosario. je to hlavní kostel Fuengiroly, kde se pořádá mnoho svateb a křtů. Naproti kostelu je kašna se 2 články španělské ústavy, které jsou v platnosti od roku 1978.

Okres Los Boliches. Hraničí s bulvárem a je jedním z útulných míst ve Fuengirole. Může za to mix restaurací a obchodů, ale také velký příliv turistů, kteří tuto část města snadno najdou. Uprostřed náměstí stojí pomník Angela San Rafaela. Metr vysoká socha archanděla je obklopena nádherně upravenou fontánou. Na bulváru u náměstí je také římský památník „lom římské éry“ a pocta atletovi José Milanu Jimenezovi, narozenému v Los Boliches.
Monumento a la Peseta na bulváru Los Boliches. Tento památník vytvořil José Gómez Guerrero na památku pesety, oficiální měny ve Španělsku a Andoře od 19. října 1868 do 1. ledna 2002 x poté, co 1. března 2002 země přešla na euro.
Finca del Secretanio. Na severu Fuengiroly lze navštívit vykopávky z římských dob. Byly objeveny kolem roku 1970 při stavbě železnice. Mimo jiné byly nalezeny části továrny na solení ryb. Římané používali velké množství tuňáka a makrely přítomné na jihu k přípravě své oblíbené rybí omáčky „Garum“. Byly také vykopány termální lázně a keramická dílna. Nalezena zde byla také Venuše z Fuengiroly vystavená v Historickém muzeu.
Plaza de toros aréna býčích zápasů byla otevřena 8. července 1962. Aréna se nachází jižně od centra a sousedí s Bioparkem. V průběhu let došlo k několika renovacím, poslední v roce 2012. I když je tato španělská tradice stále více zdiskreditována, od té doby se býčí zápasy a koňské show pořádají znovu, hlavně během léta a Feria de Rosaria od 6. října do 12.
Plaza del Ayuntamiento je bývalé radniční náměstí ve Fuengirole. Po faceliftu pro usnadnění dostupnosti byl odhalen nový pomník: pomník katolického panovníka, pocta katolickým panovníkům a také oslava katolicismu.
Port Fuengirola, s hlavně výletními loděmi, je vždy příjemné projít. Je to příjemně rušná lokalita a místo pro základní, ale vkusné restaurace. Odtud jsou k dispozici vodní sporty, trajekt do Benalmádeny a výlet za delfíny. V neposlední řadě je tu Souldpark a roztomilý vláček, který vás doveze k různým památkám.
Mezquita de Fuengirola je jedinou mešitou ve městě, která se nachází na kruhovém objezdu, který Av. Miramar a Av. Santa Amalia spojuje. Zde je také Rosa de los Vientos, socha divoké růže z 8 kusů nerezové oceli, odpovídající světovým stranám na kompasu.
Museo de la Ciudad, městské muzeum Fuengiroly má skvělou polohu v centru města poblíž radnice. Historie rybolovu ve Fuengirole a Los Boliches by zde rozhodně neměla chybět.
Divadlo Salón Varietés. Toto okouzlující divadlo z roku 1925 s 296 sedadly, které se nachází v boční ulici u náměstí Plaza de la Constitución, sloužilo jako španělské divadlo a později kino. Od renovace v roce 1985 je to jediné divadlo v angličtině na pobřeží Costa del Sol, a proto je mezi turisty velmi oblíbené. Hrají se především muzikály, dramata a komedie.
Plaza de España, spolu s Parque de Sol krásný park ve Fuengirole.

Fuengirola byla původně založena Féničany a následně ji vlastnili mimo jiné Římané, Byzantinci, Vizigóti a Maurové, takže zde zanechalo své stopy mnoho vlivů. V podhůří pohoří za městem na jih byly nalezeny pozůstatky raně fénického osídlení. Později toto místo obsadili Římané a do oblasti patřilo město známé ve starověku jako Suel.
V roce 1485 se Fuengirola oficiálně stala součástí kastilské koruny převzetím hradu. Kvůli své poloze byl často napadán piráty, což z něj v jednu chvíli udělalo vylidněnou oblast, kam lidé chodili pouze hlídat pobřeží a bránit se.
V květnu 1841 byla Fuengirola administrativně oddělena od Mijas. Obyvatelé se tehdy zaměstnávali především v rybářství a zemědělství.

V roce 1984 byla v Los Boliches objevena řada architektonických prvků římského chrámu. Tyto části, pravděpodobně z lomu Mijas, byly přestavěny a lze je obdivovat na bulváru Los Boliches.
Od šedesátých let minulého století se Fuengirola pomalu rozrostla do turistické destinace, jakou je dnes.
Hrad Sosali byl postaven adb-ar-Rahman III v polovině 10. století. Město Suel již od počátku středověku nebylo nemad jako sush, název Suel byl později změněn na Suhayl, který se stal i názvem hradu a jeho okolí.

 

Marbella Siera Blanca

Velmi oblíbená rezidenční oblast Sierra Blanca se nachází severně od Marbelly, na úpatí pohoří Sierra Blanca. Toto pohoří, které je nejlépe známé pro svůj ikonický horský vrchol La Concha, viditelný a všudypřítomný v celém regionu Marbella, nabízí úkryt před silnými větry, tlumí letní vedra a dává této oblasti své vlastní mikroklima.
Rezidenční oblast Sierra Blanca má díky své vyvýšené poloze krásné výhledy jak na velkolepé hory na severu, tak na středozemní moře na jihu.

Sierra Blanca je uzavřená, bezpečná rezidenční oblast. Většina komplexů v rámci urbanizace má navíc stále vlastní stálou bezpečnostní službu. Neexistuje žádný „průchozí“ provoz, což zaručuje klid a soukromí. Průměrný profil majitele v Sierra Blanca je úspěšný a náročný mezinárodní „bonviván“, kterého přitahuje především krása, kvalita, klid a luxusní životní styl, který Sierra Blanca nabízí.
Necelých 10 minut jízdy autem je golfový ráj s ne méně než 7 golfovými hřišti, nedaleké Golfové údolí Nueva Andalucia.

Sierra de Las Nieves
Národní park, ideální pro dlouhé procházky, který je známý především lesy španělské jedle . Dále je zde mnoho jeskyní (Hoyos del pilar, Hoyos de lifa, Cuevas de Moro) a žije zde mimo jiné orel skalní a orel jestřábí.

Milovníci Španělska už dávno vědí: Španělsko má jednu z nejlepších kuchyní na světě. Španělská kuchyně je nejen jednou z nejrozmanitějších a nejbohatších, ale pod vlivem středomořské stravy i jednou z nejzdravějších díky použití čerstvé sezónní zeleniny, olivového oleje a čerstvých bylinek. Navíc je velmi pestrá se všemi dobrými věcmi moře a země: od ryb a mořských plodů, masa, obilí, zeleniny a spousty ovoce a ořechů. Španělé často jedí venku, pěkně a extenzivně a vždy si to užijí naplno.
Pár pěkných adres: Zozoi, La Virginie, La Kune.

Sierra Blanca má přímý přístup do Marbelly po dálnici A7 / AP7 a dostanete se z vašeho domova na letiště Malaga a další letoviska na pobřeží Costa del Sol.